2020’de Film Festivalleri de Dijital

HABER

2020'de Film Festivalleri de Dijital

Henüz öngöremediğimiz bir tarihe kadar ertelenen tüm sosyal etkinlikler nedeniyle bir çok kuruluş yaratıcılığını konuşturmak durumunda kalıyor. Cannes ve Sundance Film Festivalleri de bundan nasibi aldı.

Koronavirüs endişeleri kapsamında her iki etkinlik de iptal edilince Cannes ve Sundance, diğer 20 film festivali ile güçlerini birleştirerek “We Are One: A Global Film Festival” etkinliğini hayata geçirme kararı aldı. 10 gün sürecek gösterimde en yeni filmler, müzikler ve komediler ile beraber kısa filmler ve sektör uzmanlarının önderliğinde paneller yer alacak. En iyi yanı da YouTube’dan ücretsiz olarak izlenebilecek olması.

 

 

Formatı değiştirmek tüm katılımcıların hak ettiği şekilde sergileceği bir platform yaratmak açısından çok iyi oldu. Ama bu sene en sevdiğimiz bölümlerden biri olan ünlü aktör ve aktrislerin Cannes kırmızı halısından görünümleri eksik olacak.

 

 

Dijital festival 29 Mayıs ile 7 Haziran arasında gerçekleşecek. Cannes, Sundance, Toronto International, Berlin International, Tribeca, ve Venedik Film festivalleri tarafından hazırlanan dijital  programda izleyiciler isterlerse Dünya Sağlık Örgütü COVID-19 fonuna bağış da yapabilecekler.