Daha Güzel Bir Cilt İçin Rutin Olarak Yapmamız Gerekenler

BAKIM

Daha Güzel Bir Cilt İçin Rutin Olarak Yapmamız Gerekenler

Yüzü iyice temizlemek, iyi bir uyku ve cildi nemlendirmek güzelliğimiz için yapabileceğimiz en temel yöntemler olsa da kimi zaman dikkat etmiyor ve atlıyoruz. Bu alışkanlıkları düzenli hale getirdiğimizde ise daha ışıltılı ve temiz görünen bir cilde kavuşmamız mümkün.

Sabah kalkınca ilk iş yüzümüzü yıkamalıyız:

Gece yatmadan sürdüğümüz ürünler ve gece boyunca oluşan bakterileri, sabah ilk iş yüzümüzü iyice yıkayarak temizlememiz gerekir. Eğer kaldıysa geceden kalan makyaj kalıntıları da böylece tamamen silinmiş olacaktır.

 

Kaliteli bir uyku olmazsa olmaz:

Güzelliğin belki de en önemli etkeni iyi bir uyku. Kaliteli bir uyku ise sadece uzun saatler uyumak demek değil. Nevresimlerin temizliğinden, oda sıcaklığına, yatak rahatlığından, ışığa kadar uyku kalitemizi etkileyecek bir çok faktör var.

 

Nemlendiriciyi unutmayalım:

Özellikle yüzümüzde akne problemi olduğunda, çoğu zaman nemlendirici sürerek daha da yağlı göstereceğini düşünüyoruz ve güzelliğimiz için rutin olarak yapmamız gereken en önemli adımlardan birini atlamış oluyoruz. Ancak, özellikle cildimizde problem varken cildi nemli tutmak çok önemli. Cilt tipinize uygun ürünü bulmak için ise mutlaka dermatoloğunuza danışın.

 

Makyaj fırçalarımızı mutlaka temizlemeliyiz:

Sık sık atlanan önemli adımlardan biri daha… Kullandığımız makyaj fırçalarımızı mutlaka düzenli olarak temizlemeliyiz. Üst üste temizlemeden kullanılan fırçalar ciltte sivilce oluşumuna neden olacaktır.

 

Problemli cildi kat kat makyajla kapatmaya çalışmamalıyız:

Sivilce problemimizin olduğu zamanlarda fondöten, concealer, hatta üstüne pudra ile kapatmaya çalışırız. Ancak, bu sadece geçici bir çözüm… Nefes almasını engellediğiniz (özellikle pudra ile) cilt sivilceler üzerinde tam tersi etki yapacak ve daha da artmasına neden olacak.