DM x NetWork 2018 İlkbahar / Yaz Koleksiyonu

DM x NetWork 2018 İlkbahar / Yaz Koleksiyonu

“NetWork’ün duruşunu hep sevdim. İlk görüşmelerimizden itibaren hissettiğim enerji çok güzeldi. Çok şükür doğru bir iş birliği olduğunu da gördük” diyor Derin Mermerci NetWork birlikteliğini değerlendirirken. İlk koleksiyonuyla başarılı bir ivme yakalayan DM x NetWork, ikinci sezonuyla da yaza damga vurmaya hazır.

Oldukça keyifli ve renkli geçen çekimlerde ise Derin Mermerci’ye sürpriz bir isim, ablası Yosun Mermerci Reza tesadüfi bir şekilde eşlik ediyor. Ablası Yosun’un tarzını her zaman kendine yakın bulduğunu söyleyen Mermerci, çekime onun da dahil olmasının çok güzel bir anı olduğundan bahsediyor.

 

DM x NetWork 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda fuşya, açık pembe ve ekru smokin takımlar ile maskülen formlara sadık kalırken; maksi elbiseler sarı, ekru ve yeşil tonlarında karşımıza çıkıyor. İpek gömlekler, ışıltılı hırka ve trikolar, tüvit ceket, etek ve tulumlar ise şehir hayatının yaz stilini kusursuzca anlatan parçalardan.

Hazırlık aşaması boyunca kumaş seçiminden form ve kalıplara kadar tüm dinamiklerde Elif Cığızoğlu ve NetWork tasarım ekibiyle birlikte çalışan Derin Mermerci, bu yaz giymek istediği parçalardan oluşan koleksiyonu hazırlarken, kendi içinde farklı kombinler oluşturmaya imkan verebilmesine de dikkat ettiğini söylüyor. Derin Mermerci’nin sürprizli stilinden ilham alan tüm parçalar, örneğin renkli tütü etekler ve onunla kombinlenen çizgili gömlekler beklenmeyen bir bütünlük yakalamak için ideal.

60 tasarımdan oluşan koleksiyon, NetWork mağazaları ve network.com.tr üzerinden satışa çıktı bile.