Evde Yaz Havası

Evde Yaz Havası

Son zamanlarda sosyal mesafe kuralları gereği en fazla vakit geçirdiğimiz yer olan evlerimizde yazı daha çok hissetmek için yapabileceğimiz basit değişiklikler var…

Koku Canlandır

Evin havasını değiştirmek istiyorsanız size yazın canlılığını hissettirecek bir ortam kokusu seçin. Örneğin taze çiçek kokulu bir mum sizi anında istediğiniz havaya sokacaktır.

Beyaz Yaz

Yazı temsil eden renklerin başında beyaz gelir. Salon perdelerini beyaz keten uçuşan perdeler ile değiştirmek veya yatağa bembeyaz bir nevresim takımı sermek bile evinizde güneşi daha çok hissetmenizi sağlayacaktır. Deniz havasını eve taşımak için banyonuzda beyaz mavi marin desenli aksesuar ve havlulara da yer açabilirsiniz.

Evde Piknik

Yaz aylarında açık havada vakit geçirmek gereklilik. Balkonunuzda, apartman önünde, sitenizin bahçesinde veya varsa kendi evinizin bahçesinde keyifli yaz sofraları kurmayı ihmal etmeyin. Canlı desenli masa örtüleri, renkli çiçekler, iç açıcı desenlerde yastıklar, hasır aksesuarlar ile yemek saatlerini piknik havasında yaşayabilirsiniz.

Bitkisiz Olmaz

Salonda, mutfakta, balkonda hatta yatak odanızda bile bitkilere yer açın. İç mekana veya balkon gibi alanlara uygun palmiyeler, büyük yapraklı yeşil bitkiler, rengarenk çiçekler size özlediğiniz açık hava yazlık ortamı sağlayacak. Yatak odanızda ters solunum yapan cinsleri tercih ederseniz gece bol oksijenli bir odada uyuyabilirsiniz. Hatta mutfak camınızın içinde veya balkonda saksıya ekeceğiniz kekik, fesleğen, roka, biberiye, nane gibi bitkilerle ufak bir bostan bile yaratabilirsiniz.

Uçuşan Formlar

Aylardır üzerinizden çıkartmadığınız ev kıyafetlerinde bir değişikliğe gidin. Uçuşan, rahat, cıvıl cıvıl desenli gömlekler, dökünlü elbiseler, keten pantolonlar ile gardrobunuzu yenileyebilir, evdeki akşam yemeklerini şık bir yaz akşamı gezmesine dönüştürebilirsiniz.