Gwyneth Paltrow’dan 5 Güzellik İpucu

BAKIM

Gwyneth Paltrow’dan 5 Güzellik İpucu

1. Doğallık

“Günlük hayatımda hiç makyaj yapmıyorum; eğer özel bir akşam yemeğine gideceksem yalnızca az maskara ve allık uyguluyorum. Saç yapım ise çok kalın ve dalgalı. O nedenle eğer saçlarım nemliyse ve kurumak üzereyse, parçalara bölerek döndürüyorum. Böylece dalgalarım daha havalı duruyor.”

 

2. Su

“Sürekli su içmeme rağmen, hep susuz hissediyorum. Bunun için bir araştırma yaptım ve suyuma Himalaya tuzu katmaya başladım. Tadı mükemmel olmasa da, büyük bir fark yaratıyor.”

 

3. Seyahat İçin…

“Eğer uzun bir uçuştaysam, film izlerken yüzüme mutlaka Juice Beauty’nin deniz yosunu maskesini sürüyorum. Organik içerikli olması ve cildi nemlendirmesi açısından çok akıllıca. Ayrıca, mikropları temizlediklerini söyledikleri için uçuş sırasında dilimin altına kolloidal gümüş suyu alıyorum. C vitamini ve bir şişe su ise olmazsa olmazlarım.”

 


4. Cildi terletmek önemli

“Eğer saat farkının tamamen değişeceği bir yere doğru seyahat ediyorsanız bu cildinizi çok etkileyecektir. Uzun uçuşların ardından, eğer kaldığım otelde havuz varsa mutlaka yüzerim ve kardiyo yaparım. Ardından mutlaka saunaya girerim. Yatmadan önce ise, Goop by Juice Beauty Enrichin Face Oil’i önce saçıma uyguluyorum, ardından şampuanla yıkıyorum. Saçımdan sonra ise yüzüme ve hatta vücudum çok kuruysa vücuduma da sürüyorum.”

 

5. Egzersiz

“Bence egzersiz, hem iyi hissetmenin hem de iyi görünmenin en büyük adımı. Haftanın beş günü kardiyo egzersizi yapıyorum. Kendime her zaman “kendimi içten nasıl iyi hissederim” sorusunu sorarım. Evime yaptırdığım sauna ise bu konuda iyi hissettiriyor. Haftanın üç günü mutlaka saunaya giriyorum. Sauna, hem detox aracı hem de bir güzellik ipucu olarak görülebilir. Son olarak çevrenizde size ilham veren ve sevdiğiniz insanların olmasının çok önemline olduğunu düşünüyorum. O zaman kırışıklıklarınız olsa bile, güzel ve mutlu hissediyorsunuz.”