Karantinada İzlenecek Diziler

EĞLENCE

Karantinada İzlenecek Diziler

Bir süredir evde oturmamızı gerektiren sokağa çıkma yasağı sebebiyle haftasonu kavramı hepimiz için biraz değişti. Ama kabul edelim zaman zaman işimize de geliyor. Özellikle de iyi bir diziye takılıp arka arkaya tüm bölümleri izlemenin verdiği keyif sayesinde vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz. İzlediğimiz ve beğendiğimiz dizilerden sizin için bir liste oluşturduk. Evde kalın, sağlıkla kalın!

The Man in the High Castle

Philip K. Dick’in ödüllü romanından uyarlanan dizi Müttefik Devletler’in 2. Dünya Savaşı’nı kaybettiği ve Japonya ile Almanya’nın birleşip Amerika Birleşik Devletler’ini yönettiği bir alternatif tarihi konu alıyor. Kaliteli prodüksiyonu ve muhteşem oyuncu kadrosu ile soluksuz izleyeceğiniz bu diziyi Amazon Prime’da dört sezon olarak bulabilirsiniz.

Grace & Frankie

Gülmek istiyorsanız mutlaka izleyin! Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakın arkadaş olurlar ve maceradan maceraya koşarlar. Netflix’de altı sezonunu da bulabileceğiniz dizinin baş rol oyuncusu Jane Fonda’nın enerjisi size iyi gelecek…

Sex Education

Son dönemin en popular İngiliz dizilerinden biri yine Netflix’den. Her ne kadar gençlik dizisi gibi görünse de her yaşa hitab ediyor. Öz güvensiz Otis, ilişki terapisti annesi sayesinde cinsel konular hakkında bilgi sahibidir. Asi arkadaşı Maeve ona okulda bir seks terapisi kliniği açma teklifi ile gelir ve konu burdan sonra enteresan yerlere gider.

Succession

Amerika’da bir medya imparatorluğunu yöneten Logan Roy ve ailesinin iktidar savaşına tanık olduğumuz Altın Küre ve Emmy ödüllü dizinin başrollerinde usta aktör Brian Cox oynuyor. Hiciv türü dizileri seviyorsanız buna bayılacaksınız. Diziyi beIN Connect’den izleyebilirsiniz.

Afterlife

Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarı, çevresine karşı hırçın bir kişiliğe bürünür. İngiliz kara mizahı seviyorsanız mutlaka Netflix’den bu diziye bir göz atın.

Dead To Me

Christina Applegate’in baş rolde oynadığı bu dizi dram-komedi türünde. Eşinin ölümüne neden olan vurkaç olayına karışan sürücüyü arayan öfkeli bir dul, pek de göründüğü gibi olmayan tuhaf bir iyimserle arkadaş olur. Netflix’de birinci sezonu bulabilirsiniz, ikinci sezonu ise 8 Mayıs’da yayında.

Aşk 101

Samimi, sıcacık bir Türk dizisi isterseniz size Aşk 101’i öneririz. Öğretmenlerinin bir basketbol koçuna âşık olmasını sağlamaya çalışan dört isyankâr ve birbirine benzeyen öğrenci, birlikte dostluğu, aşkı ve kendileri gibi olmayı öğrenir. Netflix’den izlenebilir.

Workin' Moms

Gülme garantili bir Netflix dizisi. Doğum izni sona eren ve işe geri dönme zamanı gelen dört annenin çocukları, patronları, aşk hayatları ve günümüz Torontosu’nun yaşantısıyla başa çıkmaya çalışma halleri…

Handmaid's Tale

Sekiz dalda Emmy ve iki dalda Altın Küre ödüllü 2017’nin en çok ses getiren dizisini hala izlemediyseniz başlamak için doğru zaman şimdi. Margaret Atwood’un ödüllü ve çok satan “Damızlık Kızın Öyküsü” isimli romanından uyarlanan drama dizisi, çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında kadınlara devlet mülkü gibi davranan tutucu bir rejimi konu alıyor. Elisabeth Moss’un oyunculuğuna hayran kalacaksınız. Diziyi Blu Tv’den izleyebilirsiniz.

Lucifer

Fantastik türde dizi seviyorsanız bu şeytan kanınıza girecek! Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan şeytan, Los Angeles’a yerleşir, bir gece kulübü açar ve bir cinayet dedektifine aşık olur. Yakışıklı Tom Ellis’in şeytanı ve komik hallerini dört sezon olarak Netflix’de veya Blu Tv’de izleyebilirsiniz.