Kate Moss’un Cilt Bakım Uzmanı Anlatıyor

BAKIM

Kate Moss’un Cilt Bakım Uzmanı Anlatıyor

Meghan Markle, Kate Moss ve Jennifer Lopez gibi isimlerin cilt bakım uzmanı Nichola Joss, cilt bakım rutinini Vogue Amerika ile paylaştı. Gelin göz gezdirelim.

Sabah:
1.
Temizleyici yağla cildini iyice temizledikten sonra, içten ve dıştan masaj yaparak kasların uyanmasını ve yüzünün rahatlamasını sağlıyor.

2. Anti-aging serumu cildine uyguluyor.

3. Günlük nemlendirici ya da yağıyla tekrar masaj yapıyor.

 

Akşamüstü:
1.
Cildini iki kez temizliyor. İlk temizliğin, gün boyunca ciltte oluşan kirliliği yok ettiğini; ikincisinin ise cildi daha derinden temizlediğini ve hatta pH seviyesini de dengelediğini söylüyor.

2. Cilt yüzeyini iyice arındırmak için tonik uyguluyor.

3. Anti-aging serum ve nemlendiricisini sürüyor.

Gece:
1.
Cilt yağıyla yüzüne yeniden masaj yapan Joss, bu defa farklı bir yöntem uyguluyor. Yatakta rahat bir pozisyondayken, yüzüne içten dışa doğru ( saç çizisine kadar) masaj yapıyor. Çene çizgisine özellikle dikkat ettiğini söylüyor. İki parmağıyla çeneye içten dışa basınç uygulayarak parmağını gezdiriyor ve bunu tam 12 kere yapıyor.

2. İşaret parmağını kullanarak burun köprüsünden kaş çizgisine kadar parmağın gezdirerek basınç uyguluyor. Ardından göz altından burnuna doğru parmağıyla hafifçe masaj yapıyor.

3. Masajını yüzünün etrafına kaydırarak sonlandırıyor. Kulak altından başlayarak, boyun ve dekolte bölgesine ve en son omuza kadar elini gezdiriyor.

4. Güzel ve rahat bir uyku ile günlük güzellik rutinini tamamlıyor.