Koyu Göz Halkalarınızın Sebebi Bunlardan Biri Olabilir

BAKIM

Koyu Göz Halkalarınızın Sebebi Bunlardan Biri Olabilir

Göz altı morlukları birçok kadının problemi. Uykusuzluk ise, koyu göz halkalarının en büyük sebebi… Yorgun olduğunuz günlerin dışında da kronik bir göz altı morluğuna sahipseniz, sebebi bunlardan biri olabilir.

Vitamin eksikliği:

C ve K vitamini içeren ürünlerin göz altı halkaları için faydalı olduğu söyleniyor. Daha yoğun ve hızlı etki için bu vitaminleri içeren serumlardan da yararlanabilirsiniz.

 

Yanlış tonda kullanılan kapatıcı:

Kapatıcınızın rengi kullandığınız fondötenin renginden bir ya da iki ton açık olmalı. Daha koyu tonlarda bir kapatıcı kullanıyorsanız, göz altlarınız ne yazık ki daha karanlık görünecek.

 

Fazla miktarda kullanılan göz kremi:

Göz kremi kullanırken küçük bir miktar alarak uygulamaya özen gösterin. Gerekenden fazla kullanılan göz kremi, cilt altında birikir ve şişliğe neden olur. 

 

 

 

 

Yanlış renkte kullanılan göz farı:

Tercihinizi sürekli olarak koyu renkler ve smoky makyajdan yana yapıyorsanız, belki de daha yumuşak ve açık renklere yönelmenin vakti geldi demektir. Özellikle daha parlak tondaki ve kremsi yapıdaki farları tercih edebilirsiniz. 

 

Yanlış uygulanan kapatıcı:

Kapatıcı, sadece ince yapıda uygulandığında canlı bir görünüm verecektir. Kat kat ve bol miktarda uygulanan kapatıcı sizi taze görüntüden uzaklaştırır.

 

İyi temizlenmeyen göz makyajı:

İyi temizlenmemiş göz makyajı da ertesi gün sizi koyu göz altlarıyla baş başa bırakacak. Makyajı iyice temizledikten sonra, yıkamak ve tüm kalıntıları yok etmek de çok önemli.