Mücevher Sevenler Kulübü

MÜCEVHER

Mücevher Sevenler Kulübü

Kendini mücevher meraklıları için özel bir sosyal klüp olarak tanımlayan Gem X, karantina döneminde sunumlarını Zoom’a taşıdı. Dünyanın önde gelen mücevher uzmanlarının sunumlarını bedelsiz olarak herkesin katılabileceği şekilde Gemflix adını verdiği kanalınında devam ettiriyor.

2017’de New York’ta kurulan klüp mücevher endüstrisinin perde arkasını gösterdiği, Cartier ve Bulgari gibi devlerin de içinde yer aldığı markalara, tasarımcı stüdyolarına, müzayede evlerine ve müzelere özel turlar düzenlemekteydi. Karantina döneminde yaptıkları işi online platforma (Zoom) taşıyarak mücevher severlere sosyal klübün bir parçası olduklarını hissettirmeye devam ettiler.

 

Daha önce pazarlama ve finans alanında iş deneyimi bulunan klüp kurucuları Kreamer-Garnett ve Jamison, GIA’da (Gemological Institute of America) ‘değerli taş bilimi’ okurken tanışmışlar. Mücevher meraklılarını bir potada toplayacak bir fırsat kovalarken, sadece davet ile üyelik alan bu klübü kurmuşlar. Şu anda mücevher sektörünün öncülerinden ve konuya özel alakası olan kişiden oluşan 500’den fazla üyeye sahipler. New York ve Londra’da merkezleri bulunan klübün dünyanın her yerinden üyesi mevcut.

 

Gem X, karantina başladığından beri mücevher uzmanlarını kanalında misafir ediyor. Örneğin Loren Nicole’dan Loren Teetelli tasarımlarında eski yunan kuyumculuk tekniğini nasıl kullandığını anlatırken, eski bir Sotheby’s mezatçısı ve mücevher tarihçisi olan Amanda Triossi, İtalyan Rönesans dönemi sanat eserlerindeki mücevherler üzerine konuştu. Bu ve bunun gibi bir çok uzman kişinin sunumu ilginizi çekiyorsa bir göz atmanızı öneririz.