Seyahat Hayali Serbest

Seyahat Hayali Serbest

Dünyanın büyük bir kısmı halen COVID-19 ile boğuşsa da, seyahat hayalleri hepimizin paylaşabileceği ortak bir kurtarıcı. Günümüzde kendimizi normal bir durumda hayal edebilmek önemli, şimdilik kanepede oturup seyahat programı izlemenin ötesine geçemesek bile. 

İçinde bulunduğumuz belirsiz zamanda anksiyete seviyemiz tırmanmaya devam ederken bir yandan da karantina bitip, seyahat kısıtlamasının kalkması ile gideceğimiz yerlerin hayali ile yaşıyoruz. Kimimiz sıcacık kumsalın ve masmavi denizin hayalini kurarken kimimiz de Paris’in ara sokaklarındaki geleneksel cafelerden birinde içtiği kahvenin kokusunu içine çekiyor. DM ekibi olarak ölmeden önce görülmesi gereken yerler listemizi aşağıda paylaşıyoruz.

İtalya, Positano - Villa Treville

İtalyan olan herşeyi seviyoruz… Mimarisinden, yemeğine, insanından modasına, seyahat etmek için en keyifli yerlerden olan bu ülke maalesef pandemi dönemini en zor geçirenlerden. Keşfedilmemiş bir çok bölgesi olan ülkede favori destinasyonumuz Positano’da Villa Treville. Eskiden efsanevi film ve opera yönetmeni Franco Zeffirelli’nin evi olan bu yapı, dekoratör Renzo Mongiardino tarafından tasarlanmış. Akdeniz’deki en büyüleyici manzaralardan birini sunan mekan cennetten bir köşe. Şehir merkezindeki Le Sirenuse’da yiyeceğiniz muhteşem akşam yemeği ile hayallerinizdeki lezzet şölenini de yaşayacaksınız. 

Tayland, Phuket - Amanpuri

Hayalinizdeki seyahat Asya kıtasındaysa Aman otellerinin Phuket’deki Wellness merkezi Amanpuri tam size göre. Phuket’in doğu kıyısında yer alan otel tam bir huzur yuvası. Muhteşem yeşillikteki bahçesi ve hindistan cevizi ağaçları ile çevrelenirken, kumsalın ve denizin güzelliği gözlerinizi kör edecek. Thai masajı seviyorsanız Spa’sına bayılacaksınız. Otel dışında geleneksel ama bir o kadar da fine dining deneyimi yaşamak isterseniz Blue Elephant’a gitmenizi öneririz.

Fas, Marakeş - Berber Lodge

İsveç mimar Romain Michel-Ménière’in, Marakeş Yves Saint Laurent Müzesini tasarlayan Studio KO ekibinden yardım alarak inşa ettiği Berber Lodge, Atlas Dağlarının eteklerinde yer alıyor. Afrika esintileri taşıyan ama kendine has karakteri olan otelin restoranı Akdeniz-Fas mutfağının iyi örneklerinden. Otel misafirleri ile bizzat ilgilenen Michel-Ménière sayesinde iyi bir deneyim yaşayacaksınız.

Meksika, Riviera Maya - Rosewood Mayakoba

Wellness seyahatlerini sevenlerdenseniz Riviera Maya’daki Mayakoba’ya bayılacaksınız. Bembeyaz kumsallar ve zümrüt yeşili ormanlar arasında kaybolurken akıl, beden ve ruh ritüelleri ile yenileneceksiniz. Eski Maya kültüründen esinlenerek hazırlanan dengelenme terapilerini mutlaka denemenizi öneririz.