Yeni Bir Moda Deneyimi

Yeni Bir Moda Deneyimi

Eskiden sadece sağlık personelinin ve belli başlı sektör çalışanlarının kullandığı maskeler artık hepimizin günlük hayatının bir parçası. Moda endüstirisi ve influencer’lar elbette bu fırsatı kaçırmaya hiç niyetli değil…
Son aylarda, uluslararası tasarım evlerinin atölyeleri tıbbi maskeler ve önlükler için üretim merkezlerine dönüştü. Bu girişim Ralph Lauren, Louis Vuitton, Gucci, Prada ve Brooks Brothers gibi bir çok markanın elini taşın altına sokmasını sağladı.
Moda endüstrisi COVID-19 yardım çabalarına önemli katkılarda bulunurken, tüketici harcamalarında keskin bir düşüş meydana gelince sektör ekonomik sıkıntıya girdi. Yine de, mevcut sıkıntılara rağmen toplumsal sorumluluğunu yerine getirerek ihtiyacı olanlara ve sağlık ekiplerine yardım ulaştırmayı hedefleyen moda markaları eş zamanlı olarak moda objesine dönüşmeye başlayan maskeler için kolları sıvadı.
Yüzümüzü kapatan maskeler ile neredeyse ifadesiz göründüğümüz bu günlerde yeni girdiğimiz ortamlarda iyi bir intiba bırakmak için alternatif yöntemlere ihtiyacımız olacak. Medikal gereklilik yanı sıra stilimizi yansıtacak maske üretimini başlatan markaların bir kısmı ‘bir alana bir bedava! kampanyası yaparken bir kısmı da geri dönüşümlü ve çevre dostu malzemeden üretim yaptığını duyuruyor. Bunların yanı sıra herkesin kişisel stiline uygun ipek, denim, taşlı, pullu, kanvas gibi bir çok seçenek sunuluyor. Ancak bu maskelerin çoğunun yüksek koruyuculuğu olan medikal maskeler gibi olmadığını unutmamak ve tedbiri elden bırakmamak lazım.