Zamansız Klasiklerin Zamanı

STİl

Zamansız Klasiklerin Zamanı

Geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik kavramları moda endüstrisinin merkezine yerleşti. Ancak asıl üzerinde düşünülmesi gereken konu, fazla tüketim ve gereksiz alışveriş alışkanlıkları.

Stresli olduğumuz zamanlarda yada canımız sıkıldığında vakit doldurmak ve kendimizi iyi hissetmek için alışveriş yapıyoruz. Bir anlık karar ile satın aldığımız, sonraki sene gözümüze modası geçmiş ve eskimiş görünen parçalar gardrobumuzda gereksiz yer kaplıyor. Dönüp geriye baktığımızda stilimize aslında hiç de uymayan parçalara harcadığımız paraya üzülüyoruz ve günün sonunda, kendimizi içinde hem şık hem rahat hissettiğimiz zamansız kıyafetler tercih ettiğimizi farkediyoruz. 

 

Günümüz konjonktüründe tüketim alışkanlıklarının değiştiğinin herkes farkında. Artık durup iki kere düşünme ve kendimize sorma vakti geldi… Gerçekten bir tişörete daha ihtiyacım var mı? Bu ayakkabıyı satın almak beni gerçekten mutlu edecek mi? 

 

Bu sorulara cevap ararken kurucumuz Derin Mermerci’nin bu konudaki görüşü aklımıza geldi; “En büyük şıklık sağlıklı zayıflık ve iyi ruh hali. Giydiğinde iyi hissediyorsan ne giyersen giy parlarsın… Zamansız, klasik, her döneme hitap eden, ileride kızlarıma bile bırakabileceğim parçaları tercih ediyorum. Uzun yıllardır aynı parçaları mix&match yaparak kullanıyorum…”